מראה נקי עבור דלתות פנים

מידת האסתטיות ועד כמה לדלת הפנים ישנו מראה נקי תלויה מאוד בסוג המשקוף והצבע שלו. במקרים בהם מדובר על דלתות פנים עיוורות עם משקוף הנסתר מן העין – הרי שכאן מראש המשקוף לא גלוי. אך במרבית המקרים אנו בוחרים בדלתות פנים עם משקופים גלויים וחשוב לדעת שיש אפשרויות שונות בהקשר הזה – על מנת לספק לפנים הבית או המשרד מראה נקי ונעים לעין אשר נגזר מעיצוב המשקופים.

צבע המשקוף

חשוב להתאים בין צבע דלת הפנים עצמה לצבע המשקוף. כך למשל עבור דלתות פנים בצבע לבן או צבע שמנת מקובל לשלב משקופים בצבע לבן. ניתן לבחור בצבע למשקוף התואם בדיוק את מספר הצבע של דלת הפנים אך זה לא חובה. אך כאשר מדובר על צבע אחר כמו טורקיז למשל או אפור – במקרה הזה יש לבצע התאמה בין צבע המשקופים ביחס לצבע דלתות הפנים.

חומר המשקוף

משקופים לרוב עשויים מעץ כאשר יש עץ נושם ויש עץ רב שכבתי. כדאי מאוד לבחור באפשרות השנייה שהיא האיכותית יותר. עץ נושם הוא עץ אשר יתעוות במהלך הזמן כפועל יוצא של פתיחת וסגירת הדלת והמשקל אשר מופעל על המשקוף כתוצאה מכך. עץ רב שכבתי לא יפתח כמעט עיוותים, והוא איכותי ויציב יותר.

חשוב שהמשקופים לא יעמיסו – הם לא פריט עיצובי אלא הם תומכים בדלתות הפנים והם צריכים להיות כמה שיותר נקיים, וניטרליים. משקוף שהוא עבה או בולט מדי הוא משקוף שיעיב על העיצוב הפנימי של הבית.

גם עבור מטבחים חשוב לשמור על מראה אסתטי ונקי, ויש מגוון של דרכים לעשות זאת. כך למשל ניתן לשלב חזיתות לארונות שהן נטולות ידיות, אלא במקום זאת ישנו מנגנון לחיצה לפתיחת דלתות ארונות המטבח. דרך נוספת "לנקות" את המטבח היא באמצעות חיפוי תואם למדיח הכלים ויחידות אחסון רבות שהם גם נגישות וגם מסתירות את מה שמאוחסן בהן.

 

 

 

 

דילוג לתוכן